O nás

Oficiálně fungujeme od března roku 2016 jako zapsaný spolek Ranč pod Skálou Třebívlice, ve skutečnosti naše historie sahá ale mnohem dál.. Původní hlavní činností spolku byl pouze provoz jezdeckého sportu, jdeme ale pořád dál, máme nápady a chuť vytvářet něco nového.

Místo, kde ranč nyní stojí jsme zakoupili v roce 2007, tenkrát to byla pouze holá louka, která kdysy sloužila jako kamenolom o čemž svědčí už jen mírný svah po těžbě a kousky skal na okraji pozemku. Reálně budovat něco pro koně se začalo ale až roku 2010, kdy jsme se poprvé jednoho stali majitelem. Až v roce 2012 jsme dostavěli přístřešek s altánkem a koní začalo pomalu přibývat a tím postupně rostli také naše nároky a potřeby.
V dnešní době areál disponuje vším potřebným pro jezdecký sport i rekreaci především rodin s dětmi. Jsme hrdí na to, že vše co se na ranči vybudovalo poctivě prošlo našima rukama od kopání děr na ohradu po ručně zbudovanou jízdárnu. To, že je náš areál vlastně docela malý nevidíme jako nedostatek, zakládáme si na rodinné atmosféře a osobním přístupu.

Ranč pod Skálou je místo, které vzniklo ze snu, píle, vytrvalosti a vášně kdysy sotva zletilé holky za občasné pomoci jejích přátel a rodiny. Každá vykopaná díra na ohradě prošla jejíma rukama, každé natřené prkno, každý detail.
Dříve ji tato skutečnost občas připadala jako neskutečná brzda, demotivace a nezřídka kdy měla pocity zoufalosti a zmaru. Dnes, jako již dospělá žena s vlastní rodinou a stabilně vybudovaným týmem lidí, kteří za rančem stojí je na příběh ranče neskutečně pyšná.
Míst jako je to naše, případně daleko daleko krásnějších, větších a honosnějších za poslední dobu vyrostlo nespočet, ale málokdo jej vybodal od totální nuly.

Děkujeme Všem lidem, kteří naši snahu vidí a ocení.

od srdce Tereza Novák a tým Ranče pod Skálou v Třebívlicích.