Zážitky

kategorie: Služby
publikováno: 8.3.2023

Den s koňmi jinak

Rezervace

Vaše rezervace bude platná po zaplacení částky na účet č. 196198820/0600.

Do předmětu platby napište název obdrženého e-mailu (název služby / produktu + číslo formuláře).

Po zaplacení dostanete potvrzení e-mailem.
Pokud by se stalo, že jiná osoba by zarezervovala službu ve stejný termín, má přednost ta první osoba a dostanete informaci ihned e-mailem o rezervaci na jiný termín nebo zrušení s vrácením peněz na účet.
Storno podmínky
Mám zájem o
Jméno
Váš e-mail
Telefon
Jak jste se o nás dozvěděli?
Váš text
  
  
Odesláním totoho formuláře obdržíte kopii zprávy do e-mailu.
Akce je vhodná pro všechny milovníky koní - začátečníky. Společně se sejdeme na našem ranči v předem smluvené datum a čas, seznámíme se se všemi zvířecími obyvateli ranče, něco se o nich dozvíme, budete si je moci pohladit a nakrmit (na ranči máme mimo koní také lamu krotkou, minioslíka, miniponíka, kozlíka, kozu a tři kocoury).Půjdeme si pro koně, které si každý z vás bude moci připravit pro jízdu a po krátké instruktáži si jej vyčistit a pak přihlížet jak se kůň sedlá a uzdí.

Další částí zážitku bude půl hodinka na jízdárně, kde si vysvětlíme okrajově naprostý základ zacházení s koňmi a jízdy na nich, tak aby to pochopil i naprostý začátečník. Vyzkoušíte si koně vést, zastavit a zatočit ze země a následně se o to pod naším dohledem pokusíte také ze sedla. Po tomto zahřívacím úvodu pojedeme na relaxační vyjížďku do přírody - většina koní bude mít vodiče, pokud si někdo bude věřit, může vyzkoušet také jízdu bez vodiče. Pojedeme pouze krokem, případně můžeme zkusit pár metrů zrychlit a naklusat.Po vyjížďce se koně odstrojí a půjdeme znovu na jízdárnu, tentokrát už za účelem si vyzkoušet s koňmi práci ze země a nějaké "cirkusové kousky".
Tato část našeho zážitkového programu je nejen zábavná, ale také edukativní. Ne nadarmo existují různé koučovací programy pro nekoňskou veřejnost právě s koňmi, kdy si lidé upevňují své vůdčí, manažerské či rodičovské schopnosti.Koně jsou totiž vždy upřímní, přirození a otevřeně dávají najevo, co si myslí a to je přesně to, co mohou předat Vám. Kůň ukáže, že k vedení kohokoliv je potřeba najít v sobě něco, kvůli čemu bude ostatním stát za to Vás následovat.

Zkusíte si proto pár relativně jednoduchých cvičení, při kterých si budete muset osvojit pro koně srozumitelnou řeč těla, třešničkou na dortu našeho dne s koňmi bude ukázka jednotlivých "cirkusových kousků" jako jsou - pusinka, úsměv, lehnutí, sednutí, španělský krok, otočka, obejmutí a vzepnutí na zadní nohy. Některé ze cviků si s koněm budete moci samy vyzkoušet a v případě zájmu můžeme také okrajově zabrousit do toho, jakými principy se koně učí a trénují. Není problém si při provádění některých působivých cviků s koněm pořídit atraktivní fotografie :-)

Na závěr se občerstvíme zákuskem a kávou/džusem a rozloučíme se. 

Akce je určena pro skupiny minimálně 4 a maximálně 7 zájemců.
Váhový limit je do 95 kg, vhodné pro osoby bez pohybového omezení od 10 do 70 let.

Akce se bude konat počínaje dubnem každou první a poslední neděli v měsíci. Časová náročnost 4 hodiny. Cena 3900 Kč/ osoba